U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Terenska nastava sedmih i osmih razreda
Autor: Iva Nežić Crljenica, 6. 2. 2024.

Razrednice sedmih i osmih razreda izvještavaju o terenskoj nastavi:

Učenici sedmih i osmih razreda naše Škole bili su 17. i 18. siječnja na terenskoj nastavi u Zagrebu na izložbi Body Worlds i predstavi Huligan u kazalištu Mala scena.

Na izložbi BODY WORLDS učenici su mogli vidjeti plastinacije pravih ljudskih tkiva i organa. Izlošci su postavljeni u fascinantnim položajima tijela kao npr. skakač u vis, umjetnički klizači, plesačica na užetu, nogometni golman u skoku. Pojedini izlošci prikazuju zdrave organe i iste takve organe zahvaćene uobičajenim bolestima. Na takvim izlošcima učenici su mogli vidjeti posljedice dugoročnih bolesti i ovisnosti, kao što je pušenje ili dugotrajna konzumacija alkohola. Zahvaljujući napretku i specijalizaciji medicine na izložbi su učenici imali priliku vidjeti umjetno ugrađene implantate, zglobove koljena, zglobove kuka, srčane premosnice i uređaj za elektrostimulaciju srca. Vodiči izložbe detaljno su učenicima objasnili građu i uloge svih organa, a na samom kraju su mogli i sami sudjelovati u interaktivnim animacijama. Učenici nisu krili oduševljenje veličanstvenošću građe ljudskog organizma. Prošetali smo kroz centar grada Zagreba do kazališta Mala scena gdje su učenici gledali monodramu za mlade Huligan. Glumac Matija Šakoronja glumi dječaka Zrksa koji opisuje svoj put nogometnog navijača u problematičnom društvu. Predstava je odgojnog karaktera jer prikazuje aktualne probleme tinejdžera i problematične situacije u kojima se mogu naći. Glumac potiče gledatelje da se zabavljaju i uživaju u mladosti i izbjegavaju sva neprimjerena ponašanja i ovisnosti.

Terenska nastava sedmih i osmih razreda
Autor: Iva Nežić Crljenica, 6. 2. 2024.

Razrednice sedmih i osmih razreda izvještavaju o terenskoj nastavi: