U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Mjesec hrvatske knjige obilježen zanimljivim aktivnostima te uspjehom naše osmašice
Autor: Iva Nežić Crljenica, 7. 11. 2023.

Ovogodišnje izdanje Mjeseca hrvatske knjige održava se pod nazivom Književnost bez granica! i pod motom Nek' ti riječ ne bude strana(c) i posvećeno je književnim prevoditeljicama i prevoditeljima, a odvija se u partnerstvu s Društvom hrvatskih književnih prevodilaca.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige održava se i tradicionalan Nacionalni kviz za poticanje čitanja pod nazivom Pronađeni u prijevodu.

U Kvizu su sudjelovale učenice Jelena Tatalović (8.c), Gabriela Kukolj (8.c) i Maja Bogdanović (8.a).

Zadatak je bio uz online izvore informacija otkriti zanimljivosti o tri knjige:

Volker Mehnert, Claudia Lieb: Alexander von Humboldt
Stefan Boonen: Nahoče iz Wammerswalda
Frances Hodgson Burnett: Tajni vrt

Učenica Maja Bogdanović izabrana je finalistica iz OŠ Zamet i pozvana je 15.studenog 2023.g. na završnu svečanost u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu u Zagrebu.

U obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige sudjelovale su i učenice Eva Zdjelar (6.d), Franka Vraneš (6.d) i Amelie Budim (6.d) koje su pročitale preporučene knjige i predstavile ih u svom razrednom odjelu te tako potaknule i ostale učenike na čitanje.

Već petu godinu zaredom učenici naše Škole sudjeluju u ovom Kvizu i uvijek postignu dobre rezultate, a svojim angažmanom u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige i kod ostalih učenika bude svijest o važnosti i ljepoti čitanja.

Autor: Iva Nežić Crljenica, 7. 11. 2023.

Zadatak je bio uz online izvore informacija otkriti zanimljivosti o tri knjige:

Volker Mehnert, Claudia Lieb: Alexander von Humboldt
Stefan Boonen: Nahoče iz Wammerswalda