U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Obilježen Europski dan jezika i istaknuta važnost znanja stranih jezika
Autor: Iva Nežić Crljenica, 12. 10. 2023.

26.rujna tradicionalno smo obilježili Europski dan jezika. No, učiteljice stranih jezika svakodnevno djecu potiču na učenje stranih jezika jer je to bogatstvo koje će im u budućem životu otvoriti mnoga vrata.

Svake godine učenici sudjeluju u zanimljivim radionicama pa je tako bilo i ove godine. Škola je ukrašena njihovim radovima.

Djeca su, uz pomoć učiteljica, prevodila nazive voća i povrća te naziva nastavnih predmeta na europske strane jezike. Te su nazive plastificirali te njima ukrasili vrata učionica. Glavni ulaz u školsku zgradu ukrašen je pozdravima na raznim jezicima. Ispred škole, u dvorištu su kredom ispisani pozdravi i čarobne riječi na raznim jezicima.

Šareno, veselo i poučno – nadamo se da su mnogi učenici ali i posjetitelji Škole naučili nešto novo.

Obilježen Europski dan jezika i istaknuta važnost znanja stranih jezika
Autor: Iva Nežić Crljenica, 12. 10. 2023.