« Svibanj 2024 »

U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Nastava 11.5.2020. godine
Autor: Marjana Seršić, 1. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

za 11. svibnja 2020. godine najavljen je povratak u škole za učenike od 1. do 4. razreda. Na poveznicama možete pročitati preporuke Ministarstva odgoja i obrazovanja Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave  te upute koje je izdao Nastavni zavod za javno zdravstvo Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanje djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu.

Od 11.5.2020. godine do kraja školske godine slijedi ponavljanje gradiva, a na početku slijedeće školske godine ponovit ćemo najvažnije. Da smo u školi, tijekom svibnja odlazili bi na izlete i pripremali priredbe tako da je cijeli godišnji plan rada tako i pripreman.

Pogledajte upute te razmislite kako si možete organizirati obiteljski život slijedećih mjesec dana, a mi ćemo pripremiti školu. Nakon dogovora učitelja početkom tjedna zamolit ćemo vas da nam se izjasnite planirate li poslati svoje dijete u školu kako bi formirali grupe i organizirali rad u školi.

Sažetak cijelih uputa svodi se na savjet da u školu dolaze samo djeca koja nikako ne mogu biti kod kuće, a u školi će biti u manjim grupama u svojoj učionici ne miješajući se s ostalim grupama. Puno toga iz uputa ne odnosi se na našu školu koja ima po 4 razredna odjeljenja po godini, radimo u smjenana, imamo prosječno 22 učenika u razrednom odjelu i dr., ali našu veliku zgradu uredit ćemo u sigurno mjesto za sve. Učiteljice će osigurati jednako usvajanje planiranih odgojno-obrazovnih ishoda te će sigurno i dalje nastaviti s radom sa svim svojim učenicima, neovisno o školi na televiziji.

Nastava 11.5.2020. godine
Autor: Marjana Seršić, 1. 5. 2020.

Poštovani roditelji,