U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Terenska nastava petih razreda u Fužine
Autor: Gabrijela Krišković, 2. 10. 2012.

U ponedjeljak 17.rujna 2012. godine svi peti razredi krenuli su na terensku nastavu u Fužine. Bilo je lijepo i zabavno, jer smo se igrali i doznali puno toga novoga.

Nakon duže zabave i bučne vožnje stigli smo u Golubinjak. Bili smo jako znatiželjni. Vrijeme je bilo lijepo. Došli smo u park okružen zelenilom. Tu smo slatko pojeli svoje marende  i uživali u igri. Blizu nas se nalazila prelijepa, mirisna, raznolika šima, kojom smo šetali i udisali mirisni zrak. Dok smo gledali visoka stabla, i predivnu zelenu jelu, kraljicu te šume, do nas su dopirali prelijepi zvuci, raspjevanih ptica. U tom zelenom parku dobro smo se zabavili. Poslije smo autobusom krenuli prema jezeru Bajer. Svi smo se veselili. Kada smo stigli do jezera, zanimljivog i neobičnog, iznenadila nas je njegova žuto-smeđa boja. Ovo je umjetno jezero nastalo 1952.g. izgradnjom brane na rijeci Ličanki za potrebe HE Vinodol. Privlači turiste. Udaljeno je oko 30 km od mora. Tu smo kupili sladoled i jeli šetnicom do brodića, kojim smo se trebali voziti jezerom Bajer. Tada smo sjeli u brodić i vozili se jedan krug. Poslije toga smo šetali udišući čisti zrak, a onda sjeli na čistinu i promatrali zanimljivu obalu Bajera. Tu smo se igrali. Na kraju smo krenuli za Rijeku puni dojmova.

Nikada neću zaboraviti ovaj izlet, zato što je to bio naš prvi izlet u petom razredu s novim prijateljima.

Izvor: Aleksandra Dragić Barsella 5.b

Terenska nastava petih razreda u Fužine
Autor: Gabrijela Krišković, 2. 10. 2012.

Izvor: Aleksandra Dragić Barsella 5.b