Polaznici izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje u veljači se bavili temom slobodnog vremena
Autor: Iva Nežić Crljenica, 5. 3. 2024.

Kako provodimo slobodno vrijeme? Kojim je aktivnostima ispunjeno? Kako su mladi nekada provodili slobodno vrijeme? Odgovore na ova i mnoga druga pitanja o slobodnom vremenu potražili su učenici koji sudjeluju u izvannastavnoj aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje.

Sa svojim voditeljicama su posjetili Udrugu starijih osoba Zamet te s njima razgovarali o tome kako su oni nekada kao mladi provodili svoje slobodno vrijeme. Na početku druženja su učenici osmih razreda i profesorica Maja Tomičić Marušić prikazali rezultate ankete koja je provedena u našoj Školi, a tiče se načina provođenja slobodnog vremena u današnjoj eri digitalizacije. U razgovoru sa starijim sugrađanima učenici su zaključili da su se mladi nekada puno više družili uživo i u skupinama.

Ovo lijepo druženje jedno je u nizu u sklopu dobre suradnje s lokalnom zajednicom i Udrugom starijih osoba Zamet. Učiteljice i učenici su zaključili: Ovakvi susreti dokazuju da su ljudi svih dobnih skupina jednakopravni i isto vrijedni građani našega grada i naše zemlje, a to su temeljne odrednice civilnog građanskog društva te izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje.