Upis u 1. razred školske 2024./2025. godine
Autor: Marjana Seršić, 1. 2. 2024.

Poštovani roditelji,

upisi u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2024./2025. provode se elektroničkim putem korištenjem portala e-Građani na koji se trebate prijaviti.

Prijave djeteta za redovan upis otvaraju se u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole 22.2.2024. godine, a traju do 31.3.2024. za djecu rođenu od 1.4.2017. do 31.3.2018. kao i za djecu kojoj je za školsku godinu 2023./24. odgođen upis u osnovnu školu ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu.

Poveznica za upise je osnovne.e-upisi.hr

Pogledajte obavijest do kraja i dokumente Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje koji provodi cijeli postupak u suradnji sa školama.

Iznimno, prijave za redovan upis školskih obveznika s teškoćama u razvoju počinju ranije, od 1.2.2024. i traju do 31.3.2024., također putem portala e-Građani.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta.

Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati neke od mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi – izborne predmete, produženi boravak.

Također, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj pripadaju prema upisnom području.

U istom sustavu , uz prijavu za redovne upise, roditelji će moći do 31.3. podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis ili zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred.

O terminu sistematskog pregleda kod školske liječnice i testiranju spremnosti za školu, Škola će naknadno obavijestiti roditelje.

Upisi u 1. razred se prvi puta u našoj Županiji obavljaju putem e-građanina roditelja pa je sve novo i Školi. Molimo roditelje da u što većem broju prijavu obave sami, a sve navedene podatke i želje navedene u prijavi, roditelji će imati priliku pojasniti tijekom upisnog postupka u Školi. Prijava je tek prvi korak.

Roditelji koji nisu prijavljeni u portal e-Građani trebaju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području te će škola prijavu za upis njihovog djeteta u prvi razred izvršiti umjesto njih.

Molimo roditelje djece koja već imaju utvrđene teškoće u razvoju da se što prije jave stručnoj službi škole kako bi se upisni postupak mogao obaviti na vrijeme.

Za dodatne informacije možete nas kontaktirati  putem elektroničke pošte na e-mail adresu  upisuprvirazredoszamet@gmail.com  ili na telefon 051 684 610.

Stručna služba škole i Ravnateljica