Roboti su hodali učionicama trećih razreda. Da, dobro ste pročitali. Program „Robotionica“ Zajednice tehničke kulture oduševio je naše učenike.
Autor: Iva Nežić Crljenica, 16. 11. 2023.

Učenici trećih razreda rano ujutro nisu ni slutili što ih čeka u učionici. Pravo iznenađenje! Izlet u budućnost? Ma ne, ovo se odvijalo točno pred njihovim očima – roboti koji sami hodaju označenim stazama i strelicama. Naime, Zajednica tehničke kulture Primorsko-goranske županije organizirala je "Robotionicu" – program radionica koje uključuju Kubo robote za učenike trećih razreda osnovnih škola Primorsko-goranske županije.

Radionica je započela razgovorom o robotima i već su tu djeca pokazala ogroman interes i zavidno znanje o njihovoj primjeni. A onda je uslijedio vrisak oduševljenja – roboti su izašli iz kutija i krenuli po stazama i strelicama. Robot se programira na način da prelazi preko pločica koje sadrže naredbe kretanja. Trećaši su naučili koristiti pločice s naredbama za kretanje i grupiranje niza naredbi u funkcije. Koristili su mape za robote te mu prikazali puta od kuće do škole.

Entuzijazam i veselje su se nastavili u samostalnom programiranju robota da dođu do škole, igrališta i sportske dvorane korištenjem mapa.

Podržavamo ovaj hvalevrijedan novi projekt robotike Zajednice tehničke kulture PGŽ-a i želimo im puno uspjeha ubuduće. Nadamo se još mnogim susretima i suradnjama te ovako predivnim nastavnim danima za naše učenike.

Link na vijest u Novom listu: