Samo zdravo – predavanje i radionica o zdravoj i uravnoteženoj prehrani
Autor: Iva Nežić Crljenica, 12. 11. 2023.

Školska pedagoginja Mirjana Jurica izvještava o hvalevrijednoj suradnji:

I ove školske godine nastavili smo suradnju s Udrugom GAIA NOVA  koja se bavi promicanjem zdravih stilova života i  osvještavanjem svjesne i odgovorne prehrane.

U svim osmim razredima 24. listopada i 6. studenog  održana su zanimljiva predavanja u okviru programa Samo zdravo koji Udruga GAIA NOVA provodi već više godina, a program su odobrili Agencija za odgoj i obrazovanje i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Zanimljivim i korisnim predavanjem prof. Sandra Kolarić u suradnji s  pedagoginjom  Mirjanom Juricom potaknula je učenike  na  promišljanje o zdravoj prehrani,  nutritivnoj vrijednosti namirnica važnih za rast i razvoj djece i mladih.  Osobita vrijednost predavanja bila je demonstracija izrade zdravih napitaka od voća, povrća, prirodnih zaslađivača te  na kraju i degustacija.  Učenicima je prikazano  kako zdravi napitak može biti pripremljen vrlo brzo i jednostavno od raznovrsnih namirnica koje su  lako dostupne.

Učenici su sa zanimanjem pratili predavanje uz aktivno uključivanje pri čemu su navodili  vlastite primjere zdrave prehrane. Predavanje su ocijenili vrlo korisnim. Dobili su i vodiče o zdravim prehrambenim navikama koji će im pomoći u brizi o vlastitom zdravlju.