Mjesec hrvatske knjige obilježen zanimljivim aktivnostima te uspjehom naše osmašice
Autor: Iva Nežić Crljenica, 7. 11. 2023.

Ovogodišnje izdanje Mjeseca hrvatske knjige održava se pod nazivom Književnost bez granica! i pod motom Nek' ti riječ ne bude strana(c) i posvećeno je književnim prevoditeljicama i prevoditeljima, a odvija se u partnerstvu s Društvom hrvatskih književnih prevodilaca.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige održava se i tradicionalan Nacionalni kviz za poticanje čitanja pod nazivom Pronađeni u prijevodu.

U Kvizu su sudjelovale učenice Jelena Tatalović (8.c), Gabriela Kukolj (8.c) i Maja Bogdanović (8.a).

Zadatak je bio uz online izvore informacija otkriti zanimljivosti o tri knjige:

Volker Mehnert, Claudia Lieb: Alexander von Humboldt
Stefan Boonen: Nahoče iz Wammerswalda
Frances Hodgson Burnett: Tajni vrt

Učenica Maja Bogdanović izabrana je finalistica iz OŠ Zamet i pozvana je 15.studenog 2023.g. na završnu svečanost u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu u Zagrebu.

U obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige sudjelovale su i učenice Eva Zdjelar (6.d), Franka Vraneš (6.d) i Amelie Budim (6.d) koje su pročitale preporučene knjige i predstavile ih u svom razrednom odjelu te tako potaknule i ostale učenike na čitanje.

Već petu godinu zaredom učenici naše Škole sudjeluju u ovom Kvizu i uvijek postignu dobre rezultate, a svojim angažmanom u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige i kod ostalih učenika bude svijest o važnosti i ljepoti čitanja.