Sunčana bajka naših osmaša u prelijepoj Dalmaciji
Autor: Iva Nežić Crljenica, 7. 11. 2023.

Nin, Zadar, Šibenik, Split, Nacionalni park Krka, Sokolarski centar i puno dobre zabave i nezaboravnog provoda – sve je navedeno obilježilo ekskurziju osmih razreda kojom su simbolično obilježili početak školske godine u kojoj će završiti svoje osnovnoškolsko obrazovanje.

Slijede dojmovi nekih učenika nakon ekskurzije te galerija fotografija:

Na ekskurziji mi je bilo predivno. Puno smo toga naučili o svakom mjestu koje smo posjetili. Ali ono najvažnije, po čemu ću pamtiti ekskurziju, je vrijeme provedeno s prijateljima i naše druženje. U lijepom sjećanju ostat će mi i predivna Krka, sa svojim slapovima i bogatom prirodom.

Ana, 8.b

Ekskurzija u Dalmaciju bila je prelijepo putovanje, prepuno druženja i prijateljstva. Uvijek ću se rado prisjetiti Sokolarskog centra u Dubravi kod Šibenika. Saznali smo kako razlikovati i prepoznati različite vrste ptica. Ovo je posebno mjesto gdje se ljudi brinu za ptice kojima je potrebna pomoć. Predavanje je bilo zabavno, protkano humorom. U meni je probudilo razmišljanje i zapažanje o životinjama te osjećaj brige za njih.

Nika, 8.b

Na ekskurziji smo posjetili Nin, Zadar, Split, Visovac na predivnoj Krki. Šetnja Nacionalnim parkom Krka bila je posebna, priroda oko nas tajanstvena i bogata, a slapovi visoki i bučni. Voda se slijevala kristalna i čista. Dojmio me se posjet mirnom Visovcu gdje smo mogli uživati u prelijepoj prirodi i učiti o povijesti.

Rafael, 8.b

Ekskurzija u Dalmaciju bila je doista poseban doživljaj i prelijepo putovanje. Obišli smo Zadar i Split te puno toga naučili. Najviše mi se svidio Split i posjet Dioklecijanovoj palači. Pamtit ću i predivne slapove Nacionalnog parka Krka. Jednako me se dojmio i posjet Sokolarskom centru Dubrava.

Dora B., 8.d

Proveli smo tri dana u Dalmaciji, šetali dalmatinskim gradovima u kojima još uvijek traje ljeto. Na mene je najveći dojam ostavilo naše druženje. Dane smo završavali gledajući posebne i uvijek prelijepe zalaske sunca. U pozadini su se čuli skokovi u vodu i smijeh s bazena. Uživanje na plaži vratilo mi je osjećaj ljeta. Druženje s prijateljima i nova prijateljstva ispunila su dane koje ćemo zauvijek pamtiti.

Lisa, 8.d

Posjet Ninu i Zadru bio je lijep početak našeg putovanja. Zadar nas je dočekao okupan suncem i zvukom morskih orgulja. Najviše mi se svidjela šetnja Splitom i razgledavanje predivne Dioklecijanove palače što je za mene bio poseban doživljaj. Pamtit ću i vožnju brodom po mirnoj Krki, predivne slapove i rijeku.

Katja, 8.d

Pamtit ću ekskurziju po prekrasnom hotelu u Solarisu i po tome što smo do pola noći svi razigrano trčali od sobe do sobe, ali u sobama ni nakon ponoći nije bilo mira. Druženje i preskakanje po balkonima , možda nije bilo najpametnije, no sreća je da smo bili u prizemlju hotela.

Ivan Franko, 8.a

Ja ću pamtiti ovu ekskurziju po Sokolarskom centru jer je tamo edukacija o pticama bila vrlo interesantna. Voditelj centra je na vrlo osebujan način govorio o sovama i sokolovima, a najhrabriji pojedinci među nama uspjeli su ih držati na ruci i nahraniti. Smještaj,  druženje, kupanje s tolikim prijateljima u bazenima   je bilo odlično, a najzabavnije je bilo zajedno gledati utakmicu koju je, nažalost, Hrvatska izgubila, a netko od razočaranih  u ljutnji je razbio mobitel.

Danijel, 8.a

Tijekom ekskurzije zbližila sam se s ljudima s kojima inače nikada nisam pričala, kojima nisam znala ni ime. Sada mi je žao što  ih nisam i ranije upoznala. Drago mi je da sam dobila priliku obogatiti svoj život s novim poznanstvima koja će možda trajati zauvijek.

Zoe, 8.a

Prije ekskurzije nisam se baš družila s određenim ljudima, no na ekskurziji kao da nas je nešto povezalo i neka tajna sila spojila. S novim prijateljima sam zaboravila gdje sam i osjećala sam se kao da sam na drugom planetu. Uživala sam s tim  novim ,meni dragocjenim ljudima koje nikada neću zaboraviti.

Leda, 8.a

Zadnja večer za mene je bila nezaboravna jer smo i poslije pola noći sjedili u pidžamama s razrednicom i ravnateljicom na hodniku ispred sobe i tada su mi se činile nekako opuštenije i sretnije nego u školi. Razgovarali smo  spontano o svemu, pričali  o našim utiscima, ispitima, školi, učiteljima. A ja,  ja sam uživala i u svojoj toploj čokoladi.

Lucija, 8.a