Rahela Broznić s mentoricom Sanjom Dobrović Meštrović putuje u Rim na Hippo World Finals
Autor: Iva Nežić Crljenica, 22. 9. 2023.

Osnovna škola Zamet je ponosna što ove godine na svjetsko finale Hippo Olimpijade ide naša učenica Rahela Broznić (8.a razred) sa svojom mentoricom, profesoricom Sanjom Dobrović Meštrović. Rahela je na državnoj razini osvojila 1. mjesto te se na taj način direktno plasirala u veliko finale - Hippo World Finals koje će se održati od 27. do 30. rujna 2023.g. u Rimu, u Italiji.

Pogledajte i što o Raheli piše Novi list.

Global Hippo Association je neprofitna udruga utemeljena 2012.g. sa svrhom promoviranja važnosti znanja engleskoga jezika te zbližavanja djece iz različitih zemalja. Sjedište udruge je u gradu Terni u Italiji. Hippo „English Without Borders“ Olympiad (Hippo olimpijada „Engleski bez granica“) je međunarodna olimpijada koja promovira engleski jezik, pruža izazov učenicima diljem svijeta da se natječu u poznavanju engleskoga jezika te poboljšava suradnju učitelja engleskoga jezika. Olimpijada potiče njegovanje vlastitog identiteta učenika i pripadnosti svom narodu i kulturi te pokazuje da je moguć suživot u zajednici ljudi različitih kultura i običaja. Prva Olimpijada je održana 2013.g. kada je sudjelovalo 5000 učenika iz 6 zemalja. 2022.g. je sudjelovalo preko 67 000 učenika iz 54 zemlje.

Osnovna škola Zamet je ponosna što ove godine na svjetsko finale Hippo Olimpijade ide naša učenica Rahela Broznić (8.a razred) sa svojom mentoricom, profesoricom Sanjom Dobrović Meštrović. Rahela je na državnoj razini osvojila 1. mjesto koje dijeli s jednom djevojčicom te se na taj način direktno plasirala u veliko finale - Hippo World Finals koje će se održati od 27. do 30. rujna 2023.g. u Rimu, u Italiji. Rahelu Broznić će službeno u izazovnoj avanturi pratiti učiteljica Sanja Dobrović Meštrović, a u Rim će doputovati i njeni roditelji kako bi ponosni bodrili svoju kćer.

Svi djelatnici Osnovne škole Zamet kao i ravnateljica, gđa Marjana Seršić, suglasni su u sljedećemu:

Beskrajno smo ponosni što se ime naše Škole pojavljuje u svjetskom kontekstu na ovako važnom natjecanju. Zametska škola dugi je niz godina poznata po njegovanju učenja stranih jezika - njemačkog i engleskog jezika.

Našoj Raheli i njenoj mentorici želimo puno uspjeha u Rimu, navijamo za njih!!