Obavijesti 16.4.2021. godine
Autor: Marjana Seršić, 16. 4. 2021.

* Akcije sakupljanja starog papira više nećemo provoditi ove školske godine. Tradiciju ćemo prekinuti zbog niske cijene starog papira, a visoke cijene prijevoza Čistoći. U prošloj akciji bili smo veliki ekolozi, sakupili smo jako puno papira, a na kraju smo financijski bili u minusu. Do boljih vremena....

* Zbog epidemiološke situacije Stožer CZ Grada Rijeke usvojio je preporuku o uvođenju nastave do 23. travnja 2021. godine po modelu C za učenike od 5. do 8. razreda dok učenici od 1. do 4. razreda nastavljaju s nastavom u školi. Dopis je u prilogu.

Molimo roditelje učenika razredne nastave da i dalje paze na zdravlje te prilikom bilo kakve sumnje na bolest dijete ostave kod kuće.

Maskice tijekom nastave nisu obavezne, ali u zajedničkim prostorima jesu.

S nastavom nastavljamo kao ovaj tjedan. Učenici će se svaki dan uključivati u nastavu uživo gdje će učiti u društvu učitelja i prijatelja iz razreda. Raspored nastave je u prilogu, a traje oko tri sata dnevno nakon čega je potrebno rješavati zadatke. Učitelji će na Loomenu postaviti upute, linkove na digitalne sadržaje, zadatke i savjete koje valja pročitati prije nastave.

Prisustvo nastavi je obavezno, a izostanke opravdavaju roditelji razrednicima. Većina učenika aktivno je do sada pratila nastavu, ali kod dijela učenika izostalo je pisanje zadaća i ponavljanje. Učitelji su za ovaj oblik nastave birali zadatke koje učenici mogu sami rješavati pa apeliramo na ozbiljan pristup nastavi. U vijesti Ponašanje učenika u online nastavi i virtualnom okruženju učenici 8.a razreda pomogli su nam navesti pravila ponašanja tijekom sata. Napominjemo roditeljima da sve treba biti uključeno, a isključivanje kamera je dozvoljeno samo u dogovoru s učiteljima.

SCZ_Grada_Rijeke_-_nastava_travanj_-_novo_2021.docx (35.89 KB)