Zdravstveni klub uključio se u hvalevrijedan projekt „Želimo vježbati vid“
Autor: Iva Nežić Crljenica, 22. 11. 2018.

Projekt udruge „I djeci s ljubavlju“, pokrenut 2017.g., provodi se i ove godine s ciljem podizanja svijesti o važnosti osjetila vida i integriranja slijepih i slabovidnih osoba u društvo.

Humanitarna akcija „Želimo vježbati vid“ provodi se kako bi se društvo senzibiliziralo za probleme vida te poteškoće s kojima se susreću slijepe i slabovidne osobe. Građani često nisu svjesni s kojim se problemima susreću roditelji slabovidne djece i odrasli s ovom zdravstvenom tegobom. Cilj ove akcije je omogućavanje slijepima, slabovidnima i osobama smanjene pokretljivosti bolju pristupačnost zgradama i prostorima, otkrivanje i evidentiranje djece s poteškoćama vida, individualni rad, edukacija i zapošljavanje stručnog kadra te pokretanje i opremanje kabineta za vježbanje vida u Rijeci i Primorsko -goranskoj županiji.

Učiteljica Irena Budiša uključila je Zdravstveni klub u ovu humanitarnu akciju koja će se provoditi prikupljanjem čepova. Čepove ćemo u Školi prikupljati do kraja nastavne godine, a kutija za odlaganje donesenih čepova nalazi se u prizemlju školske zgrade pored sporednog ulaza (pored učionice br. 9). Čepove valja oprati.

Pozivaju učenike da se odazovu humanitarnoj akciji kako bi se prikupilo što više čepova te time pomoglo slabovidnim i slijepim osobama u integriranju u normalan svakodnevni život.