4.a i 4.b na jedan dan postali turisti u svome gradu
Autor: Iva Nežić Crljenica, 18. 12. 2017.

Učenici 4.a i 4.b razreda sakupili su najviše starog papira i osvojili vožnju turističkim autobusom.

Ki profumi, ki kolori,
s čen san ovo merital?
Se ča imaš, se mi davaš,
niš ne išćeš za jubav.
Kako škrtac čuvan za se
tu lipotu doma svoga.
Se lipote, čuda svita
nisu sjena kraja moga

(Robert Grubišić - Zlatan Marunić - Robert Grubišić)

Mario Battifiaca i klapa Reful pjesmom su savršeno opisali naš voljeni Kvarner. More i planine sljubljeni na malom prostoru, bogata kulturna baština, prirodne ljepote na kojima nam mogu zavidjeti najpoznatije svjetske turističke destinacije-sve je to naš primorski kraj. Dobro je, stoga, ponekad dignuti glavu, zaboraviti na žurbu i obaveze i upijati bogatstvo i ljepotu koje nam pruža naš zavičaj. Učenici 4.a i 4.b razreda sa svojim učiteljicama proveli su nezaboravan nastavni dan postavši turisti u svome gradu. Oni su, naime, sakupili najviše starog papira i osvojili vožnju turističkim autobusom. Vozili su se na relaciji Zamet-Opatija-Trsat-Zamet i beskrajno uživali u opuštenom razgledavanju. Mnogi su zaključili da bi redovito trebalo odlaziti na slične turističke obilaske svoga grada jer tek tada uočavamo sve ljepote koje su nam pred očima, a često ih ne primjećujemo.

Pogledajte veselo društvo turista na jedan dan pa se i vi odlučite za jednu vožnju tijekom koje nećete biti opterećeni ničime, nego ćete uživati u pogledu na voljeni nam kraj.

v