Posjet Trgovačkoj i tekstilnoj školi
Autor: Iva Nežić Crljenica, 18. 12. 2017.

Dana 7. prosinca 2017. godine, u sklopu profesionalnog usmjeravanja,  grupa učenika 8. razreda u pratnji pedagoginje Mirjane Jurice  i  defektologinje Sande Šoić posjetila je Trgovačku i tekstilnu  školu.

U posjet smo išli  na poziv ravnateljice  Antonije Bukše i pedagoginje Jelice Dadić Stipković. U školi su nam predstavili  svoje programe i proveli nas kroz zanimljive specijalizirane učionice. Upoznali smo se s radom krojačke radionice u kojoj su nam prikazali tijek izrade odjevnog predmeta od skice, preko krojenja do konačne izrade u šivaćoj radionici.  Učenici koji pohađaju smjer Dizajner odjeće,  tijrkom prvog razreda u sklopu predmeta  Plastično oblikovanje imaju radionicu kiparstva pa su nam pokazali način izrade određenih predmeta.

Osim navedenih smjerova  Trgovačka i tekstilna škola nudi još  smjerove  Komercijalist i Prodavač.

Pedagoginja Trgovačke i tekstilne škole skrenula je pozornost na  posebnosti koje pruža  Škola. Prije svega to je nastava u specijaliziranim učionicama, potom učenje kroz praksu, jednodnevna i višednevna stručna putovanja, sudjelovanje na natjecanjima (Komercijalist i Prodavač), sudjelovanje na natjecanjima Hrvatskog jezika, stranih jezika , EUQviz, Vjeronauka, sportskim natjecanjima, brojne izvannastavne aktivnosti, seminari, kongresi, izlaganja , sudjelovanje u radu zadruge, sudjelovanje u kulturnom životu grada i županije.

Naši su učenici dobili temeljit uvid u rad Trgovačke i tekstilne škole i sigurno će mnogi od njih odabrati neki od smjerova koje ona nudi.

SPECIJALIZIRANE UČIONICE NAJVIŠE SU SE SVIDJELE NAŠIM UČENICIMA

ZANIMLJIVI ŠKOLSKI INTERIJERI