Likovna grupa uredila prostorije Ogranka Zamet
Autor: Iva Nežić Crljenica, 27. 11. 2017.

Učiteljica Irena Budiša je sa svojom Likovnom grupom uredila prostorije Ogranka Zamet Gradske knjižnice Rijeka u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige. Nadahnuće su pronašli u simbolu mudrosti - sovi.

Listopad i studeni su mjeseci kada se obilježava Mjesec hrvatske knjige, a ove je godine obilježavanje trajalo od 15. listopada do 15. studenog. Mjesec hrvatske knjige probudi nam svijest o važnosti i ljepoti čitanja knjiga, o neponovljivom doživljaju boravka u knjižnici te vrijednosti pismenosti i bogatstva vokabulara.

Učiteljica Irena Budiša sa svojim učenicima redovito surađuje s Ogrankom Zamet Gradske knjižnice Rijeka. Ovaj su put, u svjetlu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, članovi njezine Likovne grupe ukrasili ugodne prostorije Ogranka Zamet svojim maštovitim radovima. Za svoj likovni izričaj odabrali su motiv sove. Zašto? Vjeruje se da sova donosi sreću, bogatstvo, zdravlje i ljubav. No, sova je prije svega simbol mudrosti i čulnosti. A kako ćemo bolje steći mudrost i istančati svoja osjetila negoli čitajući knjige? Stoga krenite put zametske knjižnice i uživajte u nekom dobrom štivu, u ugodnom ambijentu ukrašenom našim mudrim sovama.

RADOVI SU GOTOVI!

DOĐITE IH POGLEDATI U OGRANAK ZAMET!