Upoznaj svoj grad da bi ga više volio - terenska nastava drugih razreda
Autor: Iva Nežić Crljenica, 22. 11. 2017.

Početkom studenog su učenici drugih razreda jedan nastavni dan proveli u središtu Rijeke gdje su se upoznali s radom važnih institucija te razgledali kulturno-povijesne spomenike.

Učenici drugih razreda su početkom studenog bili na terenskoj nastavi. Pitate se gdje? U Rijeci! Neee, to nije dosadno! I nije već viđeno! Zašto? Zato što su naši učenici upoznali Rijeku iz jednog sasvim novog kuta, iz prve su ruke saznali kako funkcioniraju mnoge službe bez kojih bi život grada bio znatno otežan.

Rijeka je oduvijek bila značajno tranzitno središte i najveća hrvatska luka. Zato su naši učenici saznali sve o načinu rada željezničkog i autobusnog kolodvora te luke.

NA ŽELJEZNIČKOM KOLODVORU

U Javnoj vatrogasnoj postrojbi Grada Rijeke učenici su s oduševljenjem slušali o radu vatrogasaca, junaka koji čuvaju i spašavaju živote naših građana u teškim situacijama kao što su požari, prometne nesreće, potresi ili bilo kakve vremenske ili druge nepogode.

U JAVNOJ VATROGASNOJ POSTROJBI GRADA RIJEKE

Mnogim dječacima ovo je zanimanje iz snova pa su s oduševljenjem isprobali vatrogasnu kacigu.

SAN MNOGIH DJEČAKA - BITI VATROGASAC!

Šećer na kraju bila je šetnja središtem naše voljene Rijeke.

Učenici su posjetili unutrašnjost  kapucinske crkve Gospe Lurdske:

Fotografirali su se ispod Gradskog tornja:

Oduševio ih je Arheološki park Principij:

Imamo prekrasan grad pa često nije potrebno putovati kako bismo uživali u bogatoj kulturno-povijesnoj baštini. Dovoljno je otići u središte našega grada koji teče i uživati u ljepotama koje nudi.