4.a, razred najljepših osmijeha, na prekrasnom izletu u Ozlju
Autor: Iva Nežić Crljenica, 10. 11. 2017.

Naša je županija vodeća u Hrvatskoj po zdravim zubima kod dvanaestogodišnjaka. To možemo zahvaliti dobrim strategijama zaštite oralnog zdravlja te višegodišnjim preventivnim aktivnostima u vidu programa što ga provode studenti stomatologije obilazeći osnovne škole dva puta godišnje. Upravo je taj program rezultirao projektom »Razred najljepšeg osmijeha“ kojim se dvanaestogodišnjaci potiču na vođenje brige o zdravlju svojih zubi kako bi ušli u utrku za razred s najljepšim osmijesima na području naše županije.

Prošle je školske godine naš tadašnji 3. a  razred proglašen razredom najljepših osmijeha.

Na dar su dobili jednodnevni izlet u Ozalj i Draganić. Ondje su posjetili dvorac Ozalj te posjed Contessa te se na jedan dan vratili u povijest i postali princeze i vitezovi.

Razgledali su dvorac Ozalj i muzej u sklopu dvorca, čuli brojne legende i priče.

Na posjedu Contessa su okusili život dvorjana, princeza i vitezova u davna vremena. Imali su svoju poslugu te uživali u blagodatima plemićkoga života.

A kakav bi to plemićki posjed bio bez konja? Naši su izletnici upoznali razne pasmine konja: lipicance, knapstrupere, barok pinte, španjolske konje i ponije.

Čuvajte svoje zube jer lijep osmijeh otvara mnoga vrata!