« Kolovoz 2020 »

Sedmaši i baletna bajka „Orašar“
Autor: Iva Nežić Crljenica, 21. 12. 2016.

Petar Iljič Čajkovski skladao je „Orašara“ i darovao nam najljepšu božićnu bajku, prekrasnu baletnu priču koju u Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca s oduševljenjem dolaze pogledati odrasli i djeca. Naši su sedmaši 20.prosinca prošetali okićenim Korzom, a zatim u Kazalištu uživali u baletu „Orašar“.

Petar Iljič Čajkovski skladao je „Orašara“ i darovao nam najljepšu božićnu bajku, prekrasnu baletnu priču koju u Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca s oduševljenjem dolaze pogledati odrasli i djeca. „Orašar“ je nezaobilazan balet na repertoaru svih svjetskih kazališta u božićno vrijeme. To je neodoljivo topla priča o djevojci čiji božićni poklon postaje najljepša ljubavna priča puna iznenađenja.

PRIZOR IZ BALETA                               NAKLON NA KRAJU

UČENICI ISPRED KAZALIŠTA

Pratile su ih razrednice Lejla Jelovica, Katica Dekanić, Irena Primc Lulić i Nikolina Marković, a u pratnji su bile i učiteljica Sandra Oršanić Šimunić i socijalna pedagoginja Sanda Šoić. Učenici su sa svojim učiteljicama na prelijep način proveli radni dan te divnom glazbenom i plesnom bajkom upotpunili predblagdansko ozračje.