U produženom boravku održana zanimljiva radionica o životinjama
Autor: Iva Nežić Crljenica, 6. 2. 2018.

U produženom je boravku održana zanimljiva edukativna radionica "Male tajne sretne njuškice" koju provodi Društvo za zaštitu životinja Rijeka.

Djeca su na kreativan i zabavan način saznala što znači brinuti se za životinju i skrbiti o njoj. Ivana, voditeljica radionice, objasnila je našim učenicima razliku između kupnje i udomljavanja kućnog ljubimca.

Ivana je sa sobom donijela zanimljive rekvizite kako bi djeci zorno predočila koje sve obaveze uključuje pravilna skrb o psu: šetanje, obavljanje nužde, hranjenje, igra…

Pri kraju radionice djeca su crtala i pisala pisma napuštenim životinjama. Dirljivim i lijepim riječima poželjela su im što brže udomljavanje.

Svako je dijete dobilo diplomu za sudjelovanje u radionici. Velika hvala našoj gošći Ivani i Društvu za zaštitu životinja što su našim učenicima omogućili stjecanje korisnih znanja o skrbi za životinje koja će im zasigurno koristiti u svakodnevnom životu.