Kreativni i vrijedni učenici i učiteljice u produženom boravku
Autor: Iva Nežić Crljenica, 1. 2. 2018.

Tijekom ove školske godine u produženom su boravku bili jako marljivi. Vrijedne ručice su slikale i crtale, izrezivale i lijepile, bojile i izrađivale.

Dolaskom jeseni rodile su se prve kreativne ideje. Učenici su pod budnim okom učiteljica „točkali“ drveće, lišće i nebo te su nastali prekrasni jesenski uradci koji su krasili pano produženog boravka:

Noć vještica uvijek posebno razveseli naše mališane. Strašne bundeve i raznobojni šišmiši ispunili su svaki djelić izložbenog prostora u učionici. No, opet se kreativnost pokazala u punom sjaju. Bundeve i šišmiše, naime, trebalo je nacrtati koristeći isključivo crte ili točkice:

Nezamisliva je jesen bez košare slasnih jesenskih plodova. Dječica su uživala crtajući svoje omiljene voćke, a njihove izložene košare podsjetile su nas na važnost zdrave prehrane i bogatstvo okusa koje nam nudi jesen:

Živimo u primorju, a jedan od zaštitnih znakova našega zavičaja je vinova loza i grožđe kao jedan od omiljenih darova jeseni. Učiteljice i učenici ovaj su se put odlučili za kolaž papir te izradili trodimenzionalne grozdove, toliko zanimljive i primamljive da su nam odmah otvorili želju za slasnim zalogajem svježega grožđa:

Slasni za pojesti, prekrasni za ukrasiti stol... Žuti kukuruzi nastali su upotrebom vodenih boja, a djecu je posebno veselilo stvaranje kontrasta dodavanjem različite količine vode bojama:

Zima, zima, zube ima! Kako ugrijati hladne ručice? Šarenim, preslatkim rukavicama koje su vrijedne učeničke ruke u produženom boravku izradile od papira u boji i vate:

Stiglo je najljepše doba godine – advent. Svaki su dan naši mališani otvorili jedan prozorčić na adventskom kalendaru. Ispod svakoga broja krio se po jedan zadatak koji je trebalo ispuniti. Bilo je tu pjevanja božićnih pjesama, izrade božićnih ukrasa, razgovora o zahvalnosti, ljubavi, planovima za zimske praznike... Svaki su ponedjeljak u prosincu pročitali poruku koja se nalazila uz adventsku svijeću:

Božićne čestitke djeca su ove godine ukrasila sobovima. Rudolfa i njegovo društvo izložili su visoko u učionici, a svaki posjetitelj produženog boravka oduševio se veselim prizorom:

Božićna jelka u našem je produženom boravku malo drugačija od uobičajene. Učenici su  trakice od kolaž papira lijepili, slagali i preklapali te dobili neobične ukrase:

Ponosni na bogatu tradiciju maškara u našem kraju ukrasili su panoe likovima iz Škole čarobnjaštva-ovogodišnje maske naše Škole. Našli su se tu omiljeni likovi: Harry Potter, Hermione Granger i ostatak društva iz škole Hogwarts:

Moto je Riječkog karnevala „Budi što želiš“. Djeca u produženom boravku ove su godine odlučila biti vještice!

Učionicu produženog boravka krasi i veliki klaun:

Panoe su proteklo polugodište krasile i likovni radovi učiteljice Tatjane Majić: