Učenici četvrtih razreda uključeni u preventivni program MAH I
Autor: Iva Nežić Crljenica, 24. 1. 2018.

Naša Škola redovito surađuje s MUP-om, stoga učenici 4., 5., 6. i 8. razreda sudjeluju u preventivnom programu "Zajedno više možemo" koji provode djelatnici Policijske uprave Primorsko-goranske županije.

Preventivni program Zajedno više možemo sastoji se od sljedećih projekata:

MAH I (Mogu ako hoću)  za učenike 4. razreda

PIA I (Prevencija i alternativa) za učenike 5. razreda

PIA II i MAH II za učenike i roditelje 6. razreda

ZDRAV ZA 5! za učenike 8. razreda.

Učenici četvrtih razreda uključeni su u projekt MAH I te su u siječnju posjetili zametsku policijsku postaju gdje su saznali štošta o radu policije i kontakt policajca te se upoznali sa štetnim i kažnjivim radnjama i kako spriječiti nepoželjne oblike ponašanja. Djelatnici MUP-a djeci su uvijek na raspolaganju ukoliko se nađu u nevolji ili im treba bilo kakav oblik pomoći.

Učenica 4.c razreda napisala je tekst o posjetu policijskoj postaji:

Dana 23. siječnja 2018. godine bili smo u policijskoj postaji. Krenuli smo oko 10:20, poslije prva dva sata. Kada smo došli, sjeli smo u prostoriju u kojoj nam je policajac rekao i objasnio sva pravila. Prvo nam je govorio o tome kakvi policajci mogu biti i kakve dužnosti mogu obavljati. Pričali smo o tome kako su alkohol i cigarete jako štetne te droga opasna. Kasnije nas je pitao kako bismo se ponijeli u situaciji da naiđemo na narkomansku iglu? Bilo je jako zanimljivo i zabavno. Pritom nas je odveo u prostoriju za ispitivanje. To mi se najviše svidjelo. Osoba koja odgovara ne može vidjeti policajca, ali policajac može vidjeti njega. Sve skupa mi se jako svidjelo te smo dobili korisne savjete. Povratak je bio oko 11:15.

Gabrijela Tibljaš, 4.c

U galeriji fotografija pogledajte učenike 4.a, 4.b, 4.c i 4.d razreda u posjetu zametskoj policijskoj postaji: