Učiteljica Sanja Andrijević zna kako lektiru učiniti zanimljivom
Autor: Iva Nežić Crljenica, 5. 2. 2019.

Sedmaši su uronili u svijet mašte i progovorili o sebi iz perspektive omiljenog književnog lika.

Učiteljica hrvatskoga jezika Sanja Andrijević uvijek ima kreativne ideje u obradi lektire. Njenim učenicima lektira nije bauk, dapače, čitanje knjiga otvara im prozor u svijet mašte, a interes za čitanje svakako pospješuju projekti poput ovog koji su ostvarili sedmi razredi.

Sedmaši su, naime, odabrali svoj najdraži književni lik, opisali ga te izradili lutku koja ga predstavlja. Potom su osmislili priču o susretu sa sobom iz perspektive književnoga lika.

Iz perspektive Koka, Srne, Harryja Pottera, Hermione Granger, Adriana Molea i mnogih drugih likova učenici su nevjerojatno pronicljivo progovorili sami o sebi. Iako već sedam godina dijele školske klupe, tek su zahvaljujući ovom projektu ovi veseli tinejdžeri saznali mnoge zanimljivosti o svojim prijateljima te ih tako još bolje upoznali.

Na neki smo način svi u Školi dio ovoga projekta jer pano s lutkama i tekstovima krasi hodnik na drugom katu pa se svatko barem na trenutak rado zaustavi kako bi pročitao ove maštovite tekstove i pogledao krasne lutke-književne junake.