siječanj - veljača
Mali novinari
Autor: Sanja Dobrović Meštrović, 15. 2. 2016.

Radovi malih novinara 4.b razreda.

ŠKOLSKE MAŠKARE

U ponedjeljak 8. veljače 2016. godine održao se ples pod maskama u školskoj dvorani. Bilo je mnogo zanimljivih maski, kao npr. vile, gusari, vještice... Ples pod maskama na kratko se odgodio zbog tehničkih problema, ali nas taj prblem nije zaustavio da se zabavimo. Otišli smo u razred i napravili natjecanje za najbolju masku razreda. Poslije smo otišli u dvoranu i nastavili s plesom. Posljetili su nas zametski zvončari koji su bili bučni i jako zanimljivi. Bile su to dobre maškare.

Jure Jerneić i Valerie Jandrović

DJEČJI KARNEVAL U OPATIJI

U nedjelju 24. siječnja 2016. godine Osnovna škola Zamet prvi je put sudjelovala na opatijskom karnevalu. Srećom, bilo je predivno vrijeme. Učenici su bili jako uzbuđeni. Kada su stigli dobili su broj 17. U povorci su otplesali svoj ples koji su vješto naučili. Kada su stigli na Slatinu, kao nagradu čekale su ih ukusne krafne i topao čaj. Na kraju su se svi slikali s Jacquesom  Houdekom koji ih je zabavljao i nasmijavao.

Ena Šoić i Katarina Vrkić

DJEČJI KARNEVAL U RIJECI

U subotu 30. siječnja 2016. godine održao se dječji karneval u Rijeci koji je jedan od najvećih karnevala na svijetu. Bez obzira na loše vrijeme djeca su se lijepo provela. Na karnevalu je bilo predivnih maski . Naši Zametski šišmiši bili su 55. po redu. Nakon dugog čekanja stigli su na red i pozdravili ljubitelje maškara.  Svi su lijepo plesali i sve nas razveselili.

„Naše male maškare lijepe su i vesele, baš da nas razvesele.“

Karla Veljić i Ana Babić

MAŠKARE

Djeca se vesele

jer dolazi veselje.

Jedu se krafne

pomalo masne.

Kraljica i meštar Toni

zajedno su u modi.

Zabavni kostimi

mirišu zimi.

Kraljicu prate morčići

a po moru plove pomorčići.

Zvončari lupaju

a cvjetovi pupaju.