Dan sigurnijeg interneta 9. veljače 2021.
Autor: Iva Nežić Crljenica, 13. 2. 2021.

Profesorica Andrea Lussini napisala nam je zanimljiv tekst o još zanimljivijoj i vrlo aktualnoj temi te provedenim aktivnostima:

Tradicionalno, 18. godinu zaredom, udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Preko 170 zemalja diljem svijeta, članica udruženja Insafe/INHOPE, svakog drugog utorka u veljači udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o izazovima u korištenju online tehnologija i važnosti zaštite djece i mladih na internetu. Od 2015. godine Hrvatsku u ovom važnom međunarodnom udruženju predstavlja Centar za nestalu i zlostavljanu djecu.

Povodom obilježavanja međunarodnog Dana Sigurnijeg Interneta 2021, Centar za nestalu i zlostavljanu djecu, sa svojim partnerima i suradnicima, već sedmu godinu zaredom organizira razne aktivnosti za djecu i mlade, ali i za roditelje te stručnjake.

Naša Škola je i ove godine sudjelovala u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta. Ove godine Dan sigurnijeg interneta obilježili smo 09. veljače 2021. godine.

Učenici su imali priliku sudjelovati u online kvizu te unaprijediti svoje znanje o sigurnosti na internetu.

Na satovima informatike tijekom cijelog tjedna pričalo se o sigurnosti na internetu i osvještavalo učenike o ovoj važnoj temi.

Neki učenici su sudjelovali na ZOOM webinaru za djecu i mlade pod nazivom „Gdje si ti u digitalnoj džungli?“, na kojemu su prisustvovali brojni poznati youtuberi, koji su govorili o svom iskustvu na internetu.

Prilažemo niz zanimljivih i korisnih linkova na temu sigurnijeg interneta, a možete preuzeti i HAKOM-ovu brošuru s praktičnim i korisnim savjetima o opasnostima i sigurnosti na internetu, zaštiti privatnosti i osobnih podataka, načinu ponašanja i odgovornoj uporabi društvenih mreža, a dio je HAKOM-ovog programa informiranja djece i roditelja, koji se od 2016. provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja: