rujan - listopad
Zdravi zubi, sretna djeca!
Autor: Iva Nežić Crljenica, 3. 11. 2016.

Našim je  prvašićima medicinska sestra Smiljana Šupica održala predavanje "Higijena zubi i pravilno četkanje zubi po modelu".

„Jao, zubobolja! Ajme, moram zvati zubara i naručiti se! Brrrr, koja jeza!“

Zvuči poznato? Morate priznati da se većina učenika, ali i većina odraslih ljudi, jako boji odlaska stomatologu i popravka zubi. Kako bismo izbjegli neugodne stomatološke zahvate, moramo redovito provoditi zubnu higijenu.

Učenici su saznali koliko zubi ima čovjek, kako se pravilno provodi higijena zubi i usne šupljine te zašto su važni čisti zubi. Na modelu usne šupljine pokazala je učenicima kako se pravilno četkaju zubi, a zatim su učenici i sami primijenili usvojene vještine. Medicinska sestra je istaknula i važnost zdravog i redovitog doručka kao i četkanja zubi nakon obroka. Osvrnula se na namirnice koje su posebno štetne za zube. Učenicima je savjetovala da navečer ne idu kasno spavati i da svakako prije spavanja dobro očiste zube.