rujan - listopad
Zagreb,Zagreb!
Autor: Sanja Dobrović Meštrović, 18. 10. 2016.

U četvrtak 6.10.2016.g. svi učenici četvrtih razreda naše Škole posjetili su Zagreb, glavni grad Republike Hrvatske.

Zagreb, kao i druge europske metropole, obiluje znamentostima.

Posjetili smo i razgledali Kaptol i zagrebačku  katedralu.Prošetali smo „trbuhom grada“, tržnicom Dolac. Na Gornjem gradu obišli smo Banske dvore u kojima je sjedište Vlade,zgradu Sabora,crkvu sv. Marka i sv. Katarine. Napustili smo Trg svetog Marka i prošetali se do kule Lotrščak te uzbuđeno isčekivali  pucanje topa u podne. Brojni turisti divili su se našem dobrom raspoloženju i lijepom ponašanju.  Spustili smo se uspinjačom i nastavili do Muzeja iluzija koji nas je oduševio, ali i poljuljao povjerenje u naša osjetila. Ilicom smo nastavili do Trga bana Josipa Jelačića i Manduševca i prisjetili se legende o djevojci Mandi. Autobusom smo stigli u Zoološki vrt.Obožavamo životinje! Teška srca rastali smo se s majmunima, tuljanima, pticama, lavovima i brojnim drugim prekrasnim životinjama kad je došlo vrijeme povratka u Rijeku.

Na povratku kući veselju nije bilo kraja. Raspjevani i zadovoljni stigli smo u Zamet u večernjim satima, a potom kod kuće obiteljima pričali o brojnim dogodovštinama.