Četvrtaši obilježili Olimpijski dan
Autor: Iva Nežić Crljenica, 11. 9. 2018.

Olimpijski dan obilježava se svake godine 10. rujna. To je prigoda da naši mališani nastavni dan provedu na otvorenom uživajući u igri i rekreaciji.

Učiteljice Irena Budiša, Višnja Persen, Višnja Petretić i Jasmina Čop Pošmuga svojim su četvrtašima 10. rujna organizirale zanimljiv i aktivan nastavni dan. Naime, učenici su došli odjeveni u bijele majice kako bi obilježili Olimpijski dan sudjelovanjem u međurazrednom sportskom natjecanju. Djevojčice su se nadmetale u graničaru dok su dječaci odmjerili snage u nogometu. Sport je oduvijek bio jedan od zaštitnih znakova naše Škole. Mnogi su sportaši prve sportske korake napravili upravo na parketu zametske školske dvorane i na školskom igralištu. Ovakva događanja izuzetno su nam važna kako bismo učenicima ukazali na važnost bavljenja sportom kao važnog segmenta zdravog načina života. Olimpijski dan ima i odgojnu komponentu. Učenici kroz sportska nadmetanja nauče što znači  fair play te zašto je bitno tolerirati sposobnosti i mogućnosti svakog pojedinca.U veselom iščekivanju sljedećeg Olimpijskog dana uživajte u galeriji fotografija: