Riječki Prirodoslovni muzej oduševio naše drugašiće
Autor: Iva Nežić Crljenica, 22. 3. 2018.

15. i 16. ožujka su učenici drugih razreda posjetili Prirodoslovni muzej. 15. ožujka su nastavni dan u Muzeju imali 2.a i 2.b razred, a dan nakon njih 2.c i 2.d razred. Oduševile su ih prirodne ljepote i bogatstvo flore i faune Hrvatskog primorja, Istre i Gorskoga kotara.

Hrvatsko primorje naš je voljeni kraj. Učiteljice drugih razreda koriste svaku priliku da učenicima približe kulturna, povijesna i prirodna bogatstva naše lijepe Primorsko-goranske županije. Stoga su svojim učenicima organizirale nezaboravan nastavni dan u Prirodoslovnom muzeju u Rijeci. Kroz zabavu i igru naši su mališani saznali brojne zanimljive i korisne informacije o flori i fauni Istre, Kvarnera i Gorskoga kotara. Vrlo je atraktivno imati pred sobom pregled istraživanja prirodnih bogatstava kroz povijest, sliku trenutnog stanja riječkog područja i kvarnerskog podmorja, ali i čuti planove zaštite područja u budućnosti kako bi se očuvala ova zavidna prirodna riznica.

DOLAZAK U MUZEJ

WOW! OVO JE PREDIVNO!