Rijeka pliva i ove godine!
Autor: Iva Nežić Crljenica, 19. 3. 2018.

Učenici drugih razreda sudjelovali su u projektu Rijeka pliva.

Već godinama se za učenike drugih razreda riječkih škola provodi projekt Rijeka pliva. Nositelj projekta je Grad Rijeka u suradnji s Plivačkim klubom Primorje – Croatia osiguranje, a suradnici na projektu su riječka podružnica Agencije za odgoj i obrazovanje te riječki Učiteljski fakultet.

Naši su drugašići u ovom hvalevrijednom projektu sudjelovali u periodu od 13. veljače do 5. ožujka 2018.g. Četiri su tjedna naši vrijedni plivači odlazili na bazene u sklopu velikog kompleksa na Kantridi u pratnji svojih učiteljica Sanje Bakote, Sonite Penavin, Anamari Boras i Ane Ilijić.Glavni cilj projekta je naučiti učenike da što sigurnije i što opuštenije plivaju. No, odlazak na bazen nije samo to. Osim što uče pravilno plivati, učenici treniraju i pravilno disanje te snalaženje u vodi. Nadalje, plivanje pozitivno utječe na psihofizičko stanje djeteta, pomaže u njegovom pravilnom rastu i razvoju te motivira učenike za bavljenje sportom kako bi svoje slobodno vrijeme pametno iskoristili, ne samo sada, nego i kad odrastu.

Možemo reći da je cilj projekta u potpunosti ostvaren jer su naši mališani vješti plivači koji su uživali u svakom trenutku provedenom sa svojim trenerima na prekrasnim lokacijama bazena Kantrida.