Njemački na kreativan i zabavan način
Autor: Iva Nežić Crljenica, 9. 3. 2018.

Učiteljica Dragana Balvan Matoković svojim je učenicima priredila zanimljive i kreativne satove.

Naši vjerni čitatelji znaju da smo već više puta pisali o tome kako smo jedna od rijetkih županijskih škola u kojoj se njeguje rano učenje njemačkoga jezika. Učiteljica Dragana Balvan Matoković zna kako učenicima približiti i učiniti zanimljivima čak i teme koje im nisu baš privlačne. Njemačka gramatika, ali i usvajanje vokabulara, više nije bauk jer se na satovima Njemačkoga jezika učenicima često na kreativan i zanimljiv način nastoje približiti i manje privlačni nastavni sadržaji.

Učiteljica Dragana Balvan Matoković za svoj je 7.c te za 5.a, 6.b, 6.c i 6.d razrede osmislila prekrasne satove tijekom kojih su učenici kreativnim radom, kroz zabavu i smijeh, usvojili brojna korisna znanja. Izrađivali su, naime, Klappbücher – tematske trodimenzionalne slikovnice. U 7. je razredu, primjerice, tema bila perfekt. Učiteljica je donijela fascikle, papire u boji i matrice i vodila učenike kroz izradu Klappbücher. Ovakva slikovnica poslužit će učenicima u usvajanju perfekta na neobičan i vrlo zanimljiv način. Tematski su Klappbücher prilagođene gradivu koje se trenutno obrađuje i mogu se koristiti svaki put kad se učenici žele prisjetiti određenih jezičnih zakonitosti ili određenog vokabulara.

Bravo za našu kreativnu učiteljicu koja je učenicima pokazala da si uz malo mašte mogu nastavu i nastavne sadržaje učiniti jako zanimljivima.