Čitalački klub kratkim će filmom prezentirati školsku knjižnicu na 30. Proljetnoj školi školskih knjižničara Republike Hrvatske
Autor: Iva Nežić Crljenica, 5. 3. 2018.

Mašta, igra, znanje, ugodan kutak, opuštanje i uživanje – asocijacije koje budi naša školska knjižnica.

Više je to od mjesta gdje posuđujemo mjesečne lektirne naslove. Naša je knjižnica, sa svojom prostranom čitaonicom, prava oaza mira, a školska knjižničarka, gđa Ivanka Prpić, svakom će učeniku rado preporučiti dobro štivo ili ga provesti ugodnim prostorom knjižnice i čitaonice.

Vrijedna učiteljica Višnja Persen sa svojim je Čitalačkim klubom, u suradnji s knjižničarkom Ivankom Prpić, odlučila pokazati cijeloj Hrvatskoj prekrasnu knjižnicu naše Škole. Oni su, naime, snimili jednominutni film koji će biti prikazan 18. travnja na jubilarnoj 30. Proljetnoj školi školskih knjižničara Republike Hrvatske u Baški. Snimala ih je učiteljica Ana Ilijić. Na samom ulazu u knjižnicu gledatelje će dočekati zametski zvončar kao simbol njegovanja tradicije u Školi i Harry Potter, ovogodišnja školska maska na nedavno održanoj Dječjoj karnevalskoj povorci. Članovi Čitalačkog kluba u čitaonici uživaju u trenutcima opuštanja uz omiljeno štivo. Danas su, opijeni internetom i mobitelima,  mnogi od nas zaboravili čari listanja i mirisa knjiga te ljepotu uživanja u miru knjižnice. Stoga velika hvala učiteljici Persen koja će ime i kvalitetu naše Škole te ljepotu naše knjižnice pokazati ovoga proljeća brojnim sudionicima jubilarne manifestacije.