Uživali smo u dugom, nikad sunčanijem karnevalu!
Autor: Iva Nežić Crljenica, 6. 3. 2019.

„Maškare, ča moru maškare…“

Peto godišnje doba ove nam je godine proteklo u obilju sunca, veselja, lijepih iskustava i nezaboravnih trenutaka.

Ljubitelji karnevala i maškaranja ove su godine došli na svoje. Karneval nam je trajao gotovo sedam tjedana! I to kakvih sedam tjedana. Proljeće je požurilo i priroda nam je podarila prekrasne sunčane dane pa su naše maškare zablistale i oduševile tisuće posjetitelja svjetski poznatog Riječkog karnevala.

Osnovna škola Zamet sudjelovala je 16. veljače na Dječjoj karnevalskoj povorci u Rijeci i 17. veljače na Dječjem karnevalskom korzu u Opatiji. Naša maska Dalmatineri preplavila je riječke i opatijske ulice jer je u povorkama sudjelovalo više od 200 učenika i učiteljica! Djecu-dalmatinere i učiteljice-Cruelle de Vil brojni su posjetitelji okarakterizirali jednom od najljepših skupina na ovim manifestacijama. Pogledajte prekrasne fotografije u galeriji koja slijedi:

ZADNJE PRIPREME, ŠMINKANJE I VREVA KOD ZAMETSKE DVORANE PRIJE POKRETA

MORE DALMATINERA I CRUELLA DE VIL POD SUNČANIM KVARNERSKIM NEBOM

ATRAKTIVAN NASTUP NAŠE MAŠKARANE SKUPINE

I JEDAN ZAČUĐENI PRAVI DALMATINER

Tradicionalni Pusni pundejak 4. ožujka protekao je u odličnom raspoloženju. Posjetili su nas dragi gosti, Zametske maškare i zvončari, i svojim ludorijama nasmijali učenike i djelatnike. Naši su učenici u dvorani uživali u plesu i odabiru najboljih maski i zaključili da smo jedna od rijetkih škola koja ima ovako ležeran i zabavan maškarani dan kojim njegujemo tradiciju i običaje našega kraja. Fotografije koje slijede, dočarat će barem djelić dobre atmosfere:

VESELA ATMOSFERA U DVORANI I DRAGI GOSTI, ZAMETSKI ZVONČARI

1.A RAZRED