« Listopad 2019 »

Prosinac

Ograničenja postoje samo u našim umovima.

Ako koristimo maštu, otvaramo si svijet beskonačnih mogućnosti.

Jamie Paolinetti

O našoj lijepoj knjižnici...

Uobičajen posao knjižnice je posudba knjiga svim učenicima, učiteljima i vanjskim članovima (tu ubrajamo umirovljene učitelje, bivše učenike - sada srednjoškolce i studente, ali i poneke roditelje).

Osim posudbe, odnosno nabave i obrade knjiga, čuvanja i održavanja knjižnog fonda, naša školska knjižnica svake godine objavi „Vodič za prvašiće“ koji se već prvog dana škole podijeli svim učenicima prvih razreda. Naše prvašiće već u listopadu počinjemo primati i u članstvo školske knjižnice. Prvi susret s knjižnicom prvašići imaju prvoga tjedna nastave u rujnu kada obilaze školsku zgradu i upoznaju se s njezinim dijelovima. Naš drugi susret odvija se u čitaonici, obično traje 2 školska sata u kojima čitamo bajku i popričamo o njoj (ove godine je to bila „Crvenkapica“ braće Grimm), a nakon toga učimo o knjižnici, posudbi i čuvanju posuđenih knjiga. Učenici tada postaju članovi knjižnice pa već mogu odabrati i posuditi slikovnicu. Velike učenike konstantno obavještavamo o novim knjigama i zbivanjima u knjižnici.