« Kolovoz 2020 »

Prvašići u Delnicama – jedan drugačiji nastavni dan…
Autor: Iva Nežić Crljenica, 12. 10. 2017.

Naši su prvašići vrlo uspješno krenuli u svoju školsku avanturu pa su ih učiteljice nagradile terenskom nastavom u najvećem gradu Gorskog kotara, Delnicama.

Umjesto u učionici, taj su petak, 6. listopada, naši najmlađi učenici proveli na reskom i svježem goranskom zraku. Nakon šetnje glavnom delničkom ulicom učenici su posjetili Popovićev mlin i Poljoprivredni obrt Pčelica Ana.

Razgledali su Popovićev mlin i saznali brojne zanimljive informacije o povijesti mlina te o načinima rada od početaka do danas.

Učenike je oduševila pekarska radionica jer su sami mijesili tijesto, od njega izrađivali razne oblike, a potom i uživali u zamamnom okusu svježe pečenih peciva.

U Poljoprivrednom obrtu Pčelica Ana saznali su mnogo podataka o životu i uzgoju pčela.

Vrijednim su ručicama samostalno izradili svijeće od pčelinjeg voska.

Pred sam povratak kući nahranili su srnice u parku pored Lovačkog doma. Vratili su se puni dojmova, nasmijani i oduševljeni.