« Kolovoz 2020 »

Ambasadorice TIĆ-a na obilježavanju desete obljetnice rada riječkog ureda pravobraniteljice za djecu
Autor: Iva Nežić Crljenica, 10. 10. 2017.

Učenice naše škole Lucija Babić (8. c) i Paola Krpan (8. d) su ambasadorice TIĆ-a te su 4. listopada sudjelovale u obilježavanju desete obljetnice rada riječkog ureda pravobraniteljice za djecu. Tom prilikom predstavile su svoju ulogu i misiju ambasadorica nenasilja, kao i aktivnosti u kojima su sudjelovale tijekom protekle dvije godine.

Tijekom proslave desetogodišnjeg rada i djelovanja riječkog ureda prisutnima  se obratila pravobraniteljica Ivana Milas Klarić. Ona je istaknula da je zadaća nje i njezinog ureda upozoriti čelnike gradova, države te članove društva općenito na nedostatke u poštovanju dječjih prava, te poticati ih na pozitivne promjene. Rijeku je navela kao dobar primjer u mnogim aspektima poštovanja prava djece.

Riječka pravobraniteljica Danijela Žagar skrenula je pozornost na izazove u djelovanju riječkog ureda, dok je gradonačelnik Vojko Obersnel istaknuo kako su djeca najbolje mjerilo uspješnosti roditelja, ali i društva u cjelini.