« Srpanj 2020 »

Nastavni materijali za 7. a, b, c, d ( 30.ožujka - 3.travnja)
Autor: Ingrid Pavešić, 30. 3. 2020.

Dragi učenici!

Prošla su dva tjedna online nastave. Nadam se da ste se snašli i uspjeli riješiti sve nastavne materijale, trebali ste obraditi 8 nastavnih sati. U 4. satu zadana je bila pisana vježba i trebali ste mi poslati koliko ste bodova imali. Većina je poslala bodove, ali pojedinci to još nisu napravili. Molim vas da to ozbiljno shvatite jer se rezultati upisuju u e-dnevnik.

Materijali će i dalje biti dostupni na web stranici škole i na loomenu. Za bolje razumijevanje gradiva možete pratiti nastavu na HRT raspored. Uvijek možete pregledati stare sadržaje, tako da potražite među korisnim poveznicama               (objavljeno na stranici škole od 15.3. ) pod HRT raspored.

Materijali za rad biti će pod OPŠIRNIJE, za svaki sat u jednom tjednu (ukupno 4 sata u tjednu). Dobro rasporedite vrijeme kako bi se sve pravovremeno riješilo.

U pojedinim satima trebat ćete svoje uradke slikati i poslati mi na pregled. Uradke možete preko loomena – obavijesti – ili na mail: pavesic.ingrid2@gmail.com . Uradke ću pregledati i bodovati, pazite na rok predaje!

Za bilo kakve poteškoće u učenju i rješavanju zadataka možete mi se obratiti preko loomena ili maila.

Želim vam puno uspjeha u radu!

Vaša učiteljica Ingrid Pavešić

9. nastavni sat

Za lakše praćenje i upisivanje školskog uradka, mali podsjetnik:                          7.a, c, d  82. školski uradak,  7.b  81. školski uradak.

Ponavljanje

U nastavku slijede zadaci pomoću kojih ćete ponoviti gradivo: Duljina kružnice i kružnog luka;  Površina kruga i kružnog isječka.

Zadatke uredno riješite u bilježnicu, slikajte i pošaljite. U poruci sam objasnila kako mi možete slati vaše uradke. Molim vas da to pošaljete najkasnije do srijede 1. 4.

PISANA VJEŽBA

1. Izračunaj duljinu kružnice radijusa 3.5 dm.
  2. Izračunaj opseg kruga  duljine promjera 10 cm.
  3. Izračunaj površinu kruga polumjera 2.4 cm.
  4. Koliki je radijus kruga čiji je opseg 12.56 cm ?
  5. Izračunaj duljinu kružnog luka kojemu je u kružnici radijusa 7 cm pridružen središnji kut od 54°.
  6. Izračunaj površinu kružnog isječka ako je  r = 6 cm  i  α = 40°.
  7. Opseg kruga jest 25.12 cm. Izračunaj površinu kruga čiji je polumjer 1.2 cm dulji od polumjera zadanog kruga.

Pažljivo postavite zadatak i riješite npr.:

1. r = 3.5 dm__

o = ?

o = 2∙r∙π  i dalje slijedi uvrštavanje brojeva i rješenje

Ovako postaviti i riješiti svaki zadatak!

U nastavku  ponovite teoriju tako što ćete riješiti  u udžbeniku na stranicama 74. i 75. zadatke 203. ( križaljku precrtati u bilježnicu ),

204. ( ne treba prepisati u bilježnicu, možete dopuniti u knjizi ), 205. 206. i 207.

10. nastavni sat

Ponavljanje

4. cjelinu: Kružnica i krug priveli smo kraju. U sljedeća dva sata ponovit ćemo gradivo.

Za vježbu iz udžbenika str. 75. i 76. i 77. zadaci:

213., 215., 217., 220.,

224. (prva 4 stupca, tko želi dodatni su i ostala 4 stupca )  225. a), b), 226. a), b)

230. a), c), 231. a), c), 232. a), c), 240. a), c) i 241. a), c).

Dodatni zadaci: 233., 244. (napraviti skicu za lakše razumijevanje) i 249. a)

11. nastavni sat

Ponavljanje

Na stranici 80. riješiti štopericu 4.A. U prilogu ( priloženi dokumenti) je rješenje koje će vam pomoći u razumijevanju zadataka.

Nakon toga rješavate štopericu 4. B. slikate i pošaljite mi rješenja. Ista će biti pregledana kao provjeru domaćeg uradka.

Rješenje štoperice 4.B trebate predati do ponedjeljka 6.4.

12. nastavni sat

Slijedi nam nova cjelina, u bilježnici okrenite prvu lijevu slobodnu stranicu i napišite naslov:

V. SUSTAV DVIJU LINEARNIH JEDNADŽBI S DVJEMA NEPOZNANICAMA

LINEARNA JEDNADŽBA S JEDNOM NEPOZNANICOM – PONOVIMO

U 6. razredu naučili smo rješavati linearnu jednadžbu s jednom nepoznanicom. U ovom poglavlju proširujemo znanje i rješavamo sustav dviju linearnih jednadžbi s dvjema nepoznanicama.

U ovom satu ponovit ćemo rješavanje linearne jednadžbe.

U prilogu su prezentacije s riješenim zadacima. Probajte najprije sami riješiti a zatim pogledajte rješenja.

rjesenje_stoperice_4.A.docx (2.93 MB)