« Rujan 2020 »

Nastavni materijali za 8. razred (3. tjedan)
Autor: Zoran Nikodić, 29. 3. 2020.

Dragi učenici,

u nastavku se nalazi nastavno gradivo za treći nastavni tjedan virtualne učionice. Rješavajte zadane zadatke svakodnevno i prema redoslijedu. Pažljivo slijedite upute. Sretno u trećem  tjednu virtualne nastave!

Iste nastavne materijal naći ćete i na LOOMEN-u, u virtualnoj učionici GEO 7cd8 – Zamet. Zadaću predajte u LOOMEN-u klikom na prozor zadaća.

Vaš "online" učitelj  Zoran Nikodić

Treći   tjedan 8.R

1.sat                Gospodarstvo Gorske Hrvatske (obrada)

Ovu lekciju prouči uz pomoć udžbenika i atlasa.

Pročitaj lekciju u udžbeniku (str. 133. do 137.), a nakon toga odgovori na pitanja koja se nalaze na radnom list (prilog).

Listić riješi u Wordu ili  prepiši u bilježnice te mi uslikaj i pošalji. Ova zadaća je vremenski ograničena. Mora bit riješena do četvrtka, 2.4.2020. Pozdrav od učitelja.

Riješite radnu bilježnicu za navedenu lekciju.

Link za kviz: http://www.znam-neznam.info/8geografija/6-3/

Za učenike po prilagođenom programu:

Pročitati nastavnu jedinicu u radnom udžbeniku (str. 148. do 151.) te u bilježnicu punim rečenicama odgovoriti na pitanja (RU str. 150). Zatim riješiti zadatke i vježbe na str. 151 (RU)

2.sat                Gorska Hrvatske (ponavljanje)

Dragi učenici,

danas ćemo ponoviti i provjeriti ishode nastavnih jedinica: Prirodna i kulturna baština Gorske Hrvatske, Gospodarstvo Gorske Hrvatske i Naselja Gorske Hrvatske.

Uz pomoć  PPT prezentaciju (nalazi se u prilogu) odgovori na pitanja koja se nalaze u prezentaciji i odgovore  zapiši u bilježnicu te mi uslikaj i pošalji. Ova zadaća je vremenski ograničena. Mora bit riješena do četvrtka, 7.4.2020. Pozdrav od učitelja.

Za učenike po prilagođenom programu:

Radni listić (Gorska Hrvatska prilog 1) riješi u Wordu ili  prepiši u bilježnice te mi uslikaj i pošalji. Ova zadaća je vremenski ograničena. Mora bit riješena do četvrtka, 7.4.2020. Pozdrav od učitelja.