« Rujan 2020 »

Nastavni materijali za 7.c i d (3.tjedan)
Autor: Zoran Nikodić, 29. 3. 2020.

Dragi učenici,

u nastavku se nalazi nastavno gradivo za treći nastavni tjedan virtualne učionice. Rješavajte zadane zadatke svakodnevno i prema redoslijedu. Pažljivo slijedite upute. Sretno u trećem tjednu virtualne nastave!

Iste nastavne materijale naći ćete i na LOOMEN-u u virtualnoj učionici GEO 7cd8 – Zamet. Zadaću predajte u LOOMEN-u klikom na prozor zadaća.

Vaš "online" učitelj  Zoran Nikodić

Treći  tjedan 7.R

1.sat                    Europsko Sredozemlje, Italija, Vatikan i San Marino (ponavljanje)

Dragi učenici,

danas ćemo ponoviti i provjeriti ishode nastavnih jedinica: Europsko Sredozemlje, Italija, Vatikan i San Marino.

Uz pomoć  PPT prezentaciju (nalazi se u prilogu) odgovori na pitanja koja se nalaze u prezentaciji i odgovore  zapiši u bilježnicu te mi uslikaj i pošalji. Ova zadaća je vremenski ograničena. Mora bit riješena do četvrtka, 2.4.2020. Pozdrav od učitelja.

Za učenike po prilagođenom programu:

Rješavaju istu PPT prezentaciju, ali samo slajdove:  3, 4, 5, 6 , 7, 8, 11 i 12

2.sat                    Pirenejske države (obrada)

Dragi sedmaši!

Evo novog zadatka za četvrtak. Danas ćemo obraditi lekciju Države Pirenejskog poluotoka u koju spadaju Španjolska, Andora i Portugal. Pripremio sam vam listić sa zadatcima kojeg ćete popuniti nakon što pročitate tekst u udžbeniku (str. 116. do 120.), . Pripremio  sam i linkove s kvizom o Španjolskoj te videima za Portugal pa ih molim da pogledate.

Listić prepišite u bilježnice te mi uslikajte i pošaljite. Rok je do ponedjeljka, 6.4. kada stižu novi zadatci. Pozdrav od učitelja.

Riješite radnu bilježnicu za navedenu lekciju

Za učenike po prilagođenom programu:

Pročitati nastavnu jedinicu u radnom udžbeniku (str. 151. do 155.) te u bilježnicu punim rečenicama odgovoriti na pitanja (RU str. 154). Zatim riješiti zadatke i vježbe na str. 155 (RU)