« Rujan 2020 »

Nastavni materijali za 8. razred
Autor: Zoran Nikodić, 17. 3. 2020.

Dragi učenici,

u nastavku se nalazi nastavno gradivo za prvi nastavni tjedan virtualne učionice. Rješavajte zadane zadatke svakodnevno i prema redoslijedu. Pažljivo slijedite upute. Budite vrijedni  kao i dosad!  Kad se vratimo u školu, sve ćemo provjeriti i vrednovati.

Isti nastavni materijal naći ćete i na LOOMEN-u u virtualnoj učionici GEO 7cd8 – Zamet.

Sretno u prvom tjednu virtualne nastave, a prije svega dobro zdravlje vama i vašoj obitelji!

Vaša "online" učitelj  Zoran Nikodić

Prvi tjedan

1.sat                Primorska Hrvatska_ ponavljanje

Dragi učenici,  danas ćete ponoviti i provjeriti usvojenost ishoda učenja nastavne cjeline PRIMORSKA  HRVATSKA rješavajući radni list ( prilog 1).

Učenici koji se školuje po prilagođenom programu rješavaju radni list prilog 2.

Napomena:

Rješenja zadataka zapisuj u bilježnicu ili u word dokument koji možeš isprintati i zalijepiti u bilježnicu. Zadatke rješavaj samostalno.

2. sat               Gorska Hrvatska_ ponavljanje

Pošto smo završili sa cjelinom Primorska Hrvatska, a prije nego što počnemo sa obradom  lekcija iz Gorske Hrvatske, vaš zadatak je napraviti umnu mapu  na temu „Gorska Hrvatska“. Umna mapa treba sadržavati pojmove koji se odnose na prirodna i društvena obilježja Gorske Hrvatske koja smo do sata učili. Mapu radite uz pomoć udžbenika i školskog atlasa.

Prilog_1.docx (316.76 KB)
Prilog_2.doc (1.75 MB)