« Studeni 2019 »

Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.

Lucius Annaesus Seneca

Događanja i obavijesti
Karlovac i ljepote Kupe – terenska nastava šestih razreda
Autor: Iva Nežić Crljenica, 23. 10. 2019.

Šestaši su razgledali Karlovac, saznali štošta o slatkovodnim životinjama i uživali u ljepotama rijeke Kupe.

18. listopada naši su šestaši posjetili Karlovac i uživali u prekrasnoj prirodi koja okružuje rijeku Kupu. U pratnji profesorica Irene Primc Lulić, Katice Dekanić, Ane Martljan, Kristine Jurčić, Andree Lussini i Marte Božić putovali su autobusom podijeljeni u dvije skupine: jednu skupinu činili su 6.a i 6.b razred, a drugu 6.c i 6.d razred. Javna ustanova Aquatika, karlovački slatkovodni akvarij, oduševio ih je brojnim slatkovodnim životinjskim vrstama. Plovidba žitnom lađom „Zora“ po rijeci Kupi bila je prava poslastica za naše izletnike. Lijepa priroda, jesenje boje, stanište dabrova, lagani vjetrić… Topla preporuka za neke buduće izletnike. U središtu Karlovca razgledali su najznačajnije znamenitosti te slobodno vrijeme ugodno proveli u novoizgrađenom parku.

Osim utvrđivanja znanja stečenih na nastavi te stjecanja nekih novih znanja, učenici su na terenskoj nastavi njegovali prijateljske odnose, samostalnost i kolegijalnost i podsjetili se na važnost barem rekreativnog bavljenja sportom.