« Kolovoz 2020 »

Simeon Stefanović 3. na Državnom natjecanju iz matematike
Autor: Gabrijela Krišković, 7. 4. 2016.

Simeon Stefanović, učenik 5.d razrednog odjela, na Državnom natjecanju iz matematike održanom u Primoštenu od 4. do 6. travnja 2016.g., a pod mentorstvom prof. Lejle Jelovice, osvojio je 3. mjesto.

Matematika, kad je čovjek dobro shvati, sadrži ne samo istinu već i najvišu ljepotu. (Bertrand Russel)

Upravo u toj ljepoti matematike, u tom spoju mašte, znanja i vještine, već se u najranijoj dobi pronašao naš učenik Simeon koji je svoj put započeo kao jedan od 424 petaša na školskom natjecanju još u siječnju ove godine, a zahvaljujući trudu i radu, osigurao svoje mjesto među najboljima na najvišoj razini.

Primošten je sve učenike pozdravio ljepotom mora i sunca, a Simeon se iz njega vratio prepun dojmova i novih spoznaja koje će njegov život učiniti bogatijim.