« Ožujak 2020 »

Događanja i obavijesti
Naši učenici uključeni u projekt „Eine Tour durch meine Region/meine Stadt“
Autor: Iva Nežić Crljenica, 12. 12. 2019.

Nekoliko učenika koji uče njemački jezik profesorica Dragana Balvan Matoković uključila je u ovaj zanimljiv i poučan projekt na razini države kojim se promiče učenje njemačkog jezika.

Hrvatsko društvo učitelja i profesora njemačkog jezika (KDV) organiziralo je hvalevrijedan projekt pod nazivom „Eine Tour durch meine Region/meine Stadt“ s ciljem povezivanja osnovnih i srednjih škola iz većih gradova s okolicom. Projekt financira Njemačko veleposlanstvo u Zagrebu. U projektu sudjeluju učenici iz cijele Hrvatske i to na način da iz svakog većeg grada s okolicom sudjeluje 1 srednja škola i 2 osnovne škole. Tako naša Škola u projektu sudjeluje s Osnovnom školom Kastav i Prvom riječkom hrvatskom gimnazijom. Naše učenike vodi profesorica Dragana Balvan Matoković, a projekt će trajati godinu dana. Što učenici rade u sklopu projekta? Istražuju znamenitosti, povijest, kulturnu baštinu i razne zanimljivosti Rijeke i okolice, organiziraju nekoliko izložbi radova iz raznih područja, a završni, najvažniji rezultat projekta bit će kalendar. Na nedavno održanom 27.međunarodnom skupu KDV u Poreču sastale su se voditeljice timova kako bi dogovorile aktivnosti u nadolazećem razdoblju.

Važnost učenja njemačkog jezika je neupitna, a ovakvi projekti izvrstan su način za motivaciju učenika kako bi u budućnosti svoje interese i svoj odabir zanimanja usmjerili upravo ka njemačkom jeziku.

VODITELJICE TIMOVA NA SKUPU U POREČU