« Prosinac 2019 »

Prosinac

Ograničenja postoje samo u našim umovima.

Ako koristimo maštu, otvaramo si svijet beskonačnih mogućnosti.

Jamie Paolinetti

Događanja i obavijesti
Prvašići tradicionalno posjetili Dom mladih i stekli temeljna znanja o prometnoj kulturi
Autor: Iva Nežić Crljenica, 13. 11. 2019.

Naši najmlađi učenici i ove su godine posjetili Dom mladih te sudjelovali u projektu „Prvi koraci u prometu“.

Kako bi naša djeca bila što sigurnija na prometnicama, Dom mladih za prvašiće riječkih osnovnih škola tradicionalno organizira posjet Domu mladih te sudjelovanje u projektu „Prvi koraci u prometu“. Naši su prvašići saznali koja je uloga policajaca u prometu te kako sigurno pješačiti do škole. Usvojili su osnovne pojmove o prometu te pogledali film „Sigurno u prometu“. Najzanimljiviji dio, kao i uvijek, našim je mališanima bila konkretna primjena naučenog. Naime, na poligonu su vježbali vožnju bicikla te usvojili pravilno ponašanje pješaka na prometnicama, posebice pješačkim prijelazima.

Djeca su ozbiljno shvatila važnost prometne kulture. A sada apeliramo na vozače: Čuvajte našu djecu i oprezno vozite!