« Studeni 2019 »

Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.

Lucius Annaesus Seneca

Događanja i obavijesti
Pub Quiz održan povodom obilježavanja Europskog dana jezika oduševio učenike
Autor: Iva Nežić Crljenica, 2. 10. 2019.

U zametskoj školi tradicionalno obilježavamo Europski dan jezika 26. rujna.

Učiteljice engleskoga jezika Marijanka Bajsar Pavlović, Rada Malobabić, Irena Primc Lulić i Sanja Dobrović Meštrović potrudile su se kako bi svojim učenicima priredile što atraktivniji Europski dan jezika. Pod velikim odmorom su dijelile učenicima tradicionalan engleski čaj s mlijekom. Na vratima učionica napisani su nazivi predmeta na raznim jezicima. Velika pozivnica na engleskom jeziku postavljena u predvorju Škole najavila je popodnevni Pub Quiz. Atmosfera je već od samoga početka bila odlična. Učenici sedmih i osmih razreda su se odazvali u velikom broju. Uz čaj i kolačiće sastavljeno je sedam ekipa. U veselom nadmetanju pobijedila je ekipa 8.a razreda: Vito Paulo Jakačić, Roko Gulić, Andrea Jardas i Jelena Rakić. Drugo mjesto osvojila je ekipa 8.b i 8.c razreda: Jure Jerneić, Mauro Rešetar i Katarina Valjan. Pobjednici i vicepobjednici dobili su simbolične nagrade.

Sigurni smo da će se i na proljeće održati još jedan Pub Quiz koji je izvrsna prilika za utvrđivanje engleskoga jezika, ali i za druženje i njegovanje prijateljstava i timskog rada.