Učenici drugih razreda posjetili vatrogasnu postaju
Autor: Iva Nežić Crljenica, 27. 11. 2018.

Kako bi utvrdili znanja stečena na nastavi, drugašići su posjetili Javnu vatrogasnu postaju u Krešimirovoj ulici u Rijeci.

Vatrogasci su dobri i hrabri ljudi,

Njihova nas snaga često čudi.

Oni su spremni za svaku nedaću,

Iz svoje postaje pod sirenom kreću.

Požari ne mogu ništa našim junacima,

Zato su uzor mnogim đacima.

21. i 22. studenoga učenici drugih razreda su sa svojim učiteljicama imali izvanučioničku nastavu u Javnoj vatrogasnoj postaji u Krešimirovoj ulici u Rijeci. Tako su utvrdili znanja stečena na satu prirode i društva u sklopu teme „Zaštita od požara“. Vatrogasci su im objasnili što sve može uzrokovati požar, kako se on gasi, kako treba postupiti u slučaju požara te koji telefonski broj nazvati.

Pokazali su učenicima i učiteljicama postaju te im objasnili cijeli postupak vatrogasne intervencije: od telefonskog poziva do samog djelovanja na mjestu nesreće. Učenike su oduševila vatrogasna vozila s ogromnim ljestvama. Mnogi dječaci poželjeli su jednoga dana, kad odrastu, odjenuti vatrogasno odijelo.

Učenice 2.b razreda poklonile su vatrogascima plakat koji prikazuje vatrogasno vozilo, a domaćini su dječici darovali prigodne bojanke i memory igru.