Učitelj Zoran Nikodić sa sedmašima posjetio meteorološku postaju na Kozali
Autor: Iva Nežić Crljenica, 19. 11. 2018.

Učitelj geografije Zoran Nikodić vrlo često sadržaje iz gradiva s učenicima utvrđuje na konkretnim primjerima iz svakodnevnog života.

12. studenoga grupa učenika sedmih razreda posjetila je, u pratnji učitelja Zorana Nikodića, meteorološku postaju Rijeka koja se nalazi na Kozali. Dežurni meteorolog, gospodin Nikola Gržinić je učenike upoznao sa svim mjernim instrumentima i pojasnio im način i svrhu mjerenja. Učenici su vidjeli sve mjerne instrumente s kojima rade meteorolozi te im je pojašnjeno koliko se puta dnevno očitavaju vrijednosti i na koji način se građanima dostavljaju aktualni podatci u sklopu vremenske prognoze. To  je temeljit i opsežan posao jer se za sve vrijednosti  koje se prezentiraju mjerenja vrše više puta tijekom dana. Učenici su pažljivo slušali predavanje i s interesom razgledavali meteorološke instrumente te očitavali vrijednosti i upotpunili svoja dosad stečena znanja. Svi su ciljevi terenske nastave ostvareni, a učenici su iskazali zadovoljstvo ovakvim načinom utvrđivanja nastavnog gradiva.