Informacije o Covidu
Autor: Marjana Seršić, 28. 11. 2021.

5. studenog Stožer je donio Odluku i Preporuke za osnovne škole koji se nalaze u prilogu pod Opširnije. U prilogu se nalazi i Preporuka o postupanju s oboljelima i njihovim bliskim kontaktima.

Od 16. studenog provodi se Odluka Stožera o Covid potvrdama, odnosno o provjerama prilikom ulaska u školsku zgradu.

Roditelji/staratelji, u protekle dvije godine s razrednicima ste uspostavili komunikaciju mailom i telefonom, a u školi smo se nalazili samo po dogovoru kako bi rješavali važne probleme koje je važno bilo riješiti uživo. Za dolazak u školu se najavite razrednicima ili stručnim suradnicima, a u zgradu će ulazak biti moguć samo uz potvrdu kao što je opisano u prilogu i kao što se primjenjuje u ostalim institucijama.

Molimo sve učenike da ne zaboravljeju maskice i da ih što više koriste. Poštivat ćemo preporuke Stožera o higijeni, razmaku i nošenju maskica u nadi da ćemo u školi biti što dulje.

Obrazovanje i nastava u školi su izuzetno važni za sve naše učenike i teško je odlučiti koji simptom je onaj zbog kojeg bi morali posumnjati na coronu i ostati kod kuće. Ipak, molimo vas da reagirate i na najmanje simptome, da se javite pedijatrima i ukoliko je moguće testirate. U uputi se od početka preporučuje samoizolacija 10 dana od posljednjeg kontakta sa zaraženom osobom što u zajedničkom kućanstvu znači 20 dana. O svim postupanjima dogovarat ćete se s obiteljskim liječnicima.

U ranijoj obavijesti opisano je postupanje kada se sazna da je neki od učenika pozitivan na testu. Razred ostaje kod kuće nakon informacije o pozitivnom testu i dogovara se nastava na daljinu te se obavještava školska liječnica. Nakon što razrednica od roditelja prikupi informacije, liječnica u sustav unosi učenike razreda bez učenika za koje se ustanovi da ne moraju biti u izolaciji, odnosno ti učenici mogu obavljati svoje ostale uobičajene aktivnosti.

U uvjernenju kako dogovorima, s velikim strpljenjem i međusobnim razumijevanjem možemo i dalje rješavati sve izazove, svi nastavljamo s učenjem i druženjem. Vrijedim učenicima želim uspješan kraj prosinac, a svima puno zdravlja!