Informacije roditeljima
Autor: Marjana Seršić, 3. 10. 2021.

1. listopada izdane su nove preporuke vezano za Covid. Iako objašnjavaju prethodne upute, za nas se malo toga mijenja. Upute su u prilogu, a informacije škole pod Opširnije.

Ove školske godine samoizolacija je zbog straha od novog soja virusa bila 15 dana, ali vratila se na 10. U slučaju naše školske djece to obično bude tjedan dana.

U slučaju da je vaše dijete u samoizolaciji zbog pozitivnog člana obitelji, i nove i stare upute navode da bi član kućanstva u kojem nije bilo mogućnosti izolacije bolesnika trebao biti u izolaciji 10 dana od prestanka bolesti ukućana, odnosno 20 dana. Dogovorite se o tome s obiteljskim liječnikom.

U prvoj verziji uputa stajalo je da se učenici testiraju pri povratku u školu i to je izbrisano. I dalje se smatra potrebnim testiranje ukoliko učenici imaju simptome koje mogu upućivati na Covid.

"Uzimajući u obzir da je od drugog tjedna školske godine zabilježen veći udio novozaraženih u dobi 10-19 godina od uobičajenog, podsjećamo na potrebu testiranja učenika kod simptoma koji mogu upućivati na COVID-19."

Iako smo svjesni da među učenicima postoje i druge bolesti osim Covida i da se zbog povećanog obima posla obiteljskih liječnika do njih teže dolazi, molimo vas da se i zbog "manjih" simptoma konzultirate s obiteljskim liječnikom koji najbolje poznaje vaše dijete. Preporuka je testiranje. Ukoliko postoji opravdana sumnja na Covid, uputnicu vam može dati i školska liječnica.

U našim učionicama učenici borave bez maskica, na nastavi s razmakom, ali na odmoru se druže. Nemoguće je odrediti na koliko metara i koliko dugo su bili udaljeni jedan od drugog. Možda je to moguće kod studenata i ponekad će to biti moguće i kod nas, ali ako u samoizolaciju treba ići dio razreda, cijeli razred će ići na online nastavu.

Ukoliko vaše dijete ne mora biti u samoizolaciji, javit ćete to školskoj liječnici koja vas neće upisati u sustav. Dijete će biti na online nastavi, a nakon toga ne mora biti kod kuće.